»

Bře 11 2014

SK Boršice – Sokol Krumvíř 7 : 2 (4 : 0)

7. kolo ZT v Dubňanech, neděle 9. března 2014 od 13,00 hod.

Branky:  15´, 31´ a 38´D. Klvaňa, 20´, 59´ a 75´ Konrád, 67´Remeš z pen. – 53´ Svoboda z pen., 79´ Hoša

Hl. rozhodčí:  Gasnárek

Sestava Boršic:  Remeš – A. Brzica, Valenta, Vaľko, T. Klvaňa – Vlk, M. Dufek, Kuzma, Šustr (38´Ohnutek) – D. Klvaňa, Konrád. Ve II. pol. dále střídali Náplava, Brázdil, Březina. Trenér Pavel Šimeček.

Nádherné slunečné počasí i slušná divácká kulisa provázely poslední turnajový duel Boršic proti ambicióznímu účastníkovi I. B třídy z Břeclavska. Začalo se oboustranně útočně a obě obranné formace se měly co ohánět, aby odolaly rychlým kombinačním akcím. Krumvíř přitom zvolila poněkud riskantní sázku na vystavování soupeře mimo hru, což jí zpočátku i vycházelo. V 10´ však její ofsajdová past poprvé sklapla naprázdno a D. Klvaňa po nájezdu z pravé strany s přehledem otevřel brankový účet – 1 : 0! O pět minut později Kuzma přesnou kolmicí za obranu poslal do úniku Šustra, který nezištně přihrál úplně volnému Konrádovi, na něhož už zívala jen prázdná klec – 2 : 0! Mužstvo Krumvíře to však nijak nedeprimovalo a vytrvale se i nadále tlačilo vpřed. Těsně před závěrem úvodní třicetiminutovky se hned 2x dostalo do nebezpečného zakončení, ale oba jejich pokusy skončily těsně vedle. Naopak jeho příliš ofenzívní hru Boršičané brzy ztrestali dalším gólem, jehož autorem byl opět vyhladovělý boršický střelec D. Klvaňa – 3 : 0! Ve 37´si krátce po přerušení hry při nešťastném došlapu podvrtnul kotník do té doby jeden z nejlepších na hřišti Šustr a umělku opustil za asistence maséra Abdula s bolestivou grimasou. Vzápětí Konrád přesnou uličkou mezi beky připravil další gólovku D. Klvaňovi, který i tentokrát zachoval při zakončení klid a dosáhl hattricku – 4 : 0! Těsně před přestávkou způsobili hráči Krumvíře zmatek před boršickou svatyní a za vyběhnuvšího Remeše musel v bráně zaskočit jeden ze spoluhráčů. Na druhé straně se mezi tyče nevešla chytrá Kuzmova šajtle z 15 metrů. První půle tak skončila pro Krumvíř možná až příliš krutým výsledkem.

Druhé dějství svojí úrovní trochu zaostalo. Jakoby po prostřídání poklesla koncentrace některých hráčů a polevilo i tempo hry a kvalita kombinací. V 52´ neušlo pozornosti sudího Gasnárka Konrádovo zatáhnutí pronikajícího soupeře rukou a nařízenou penaltu zkušený P. Svoboda střelou po zemi bezpečně proměnil – 4 : 1! V 59´ využil hbitý Konrád zaváhání jinak spolehlivého brankáře Krumvíře a zvýšil na 5 : 1! V 67´ byl ve velkém vápně faulován kličkující T. Klvaňa a k pokutovému kopu se ihned přes celé hřiště vydal boršický gólman Remeš. Počínal si přitom jako protřelý mazák a upravil na 6 : 1! V 73 ´neuzali arbitři Ohnutkem dosažený gól pro předchozí nedovolený zákrok hráčů ve žlutém, avšak o pět minut později už nic a nikdo nezabránil boršickému Konrádovi, aby si za svůj důraz v souboji s brankářem po předchozím Brázdilově centru zprava nepřipsal na své konto rovněž hattrick – 7 : 1! V 80´ se chybného rozhodnutí při brejku soupeře dopustila i boršická obrana a po vyšachování z pravé strany z 12 metrů bezmocného Remeše překonal další ze zkušených borců Krumvíře s bohatou šardickou minulostí P. Hoša – 7 : 2! Po  něm ještě V. Valenta obětavou hlavičkou na brankové čáře zabránil jinak jistému gólu po standardce soupeře a dvě minuty před koncem po ostrém střetu s protihráčem předčasně do kabin se zraněním odbelhal i D. Klvaňa.

Svoji premiérovou účast na zimním turaji v Dubňanech tak Boršice zakončily s bilancí 6 výher a 1 porážky na pěkném 2. místě, se stejným počtem 18 bodů jako vítězný celek Bzence. JH

Další výsledky posledního 7. kola:  Ratíškovice – Hodonín 2 : 2, Bzenec – Milotice 6 : 2, Dubňany – Vacenovice 5 : 0.