SK Boršice – Spartak Hluk 1:1 (0:1)

Branky:   77´ Konrád – 32´ O. Machala
Rozhodčí:  Vacula (Bánov) – Šumšal (Dol. Němčí), Schnürmacher (Bánov)
Delegát KFS:  Juřica (Val. Meziříčí)
ŽK:    3 : 4  (13´ Kopčil, 38´ Mikulčík, 70´ Hromada – 17´ Zelinka, 23´ O. Machala, 61´ Ma. Zalubil, 88´ Kachlík)
ČK:   nikdo
Diváci:  250
Rohy:    12 : 3

Sestava Boršic: Remeš – A. Brzica (46´ Vlček), Vašek, Martinec – Hromada, Kopčil, Kuzma, Mikulčík, Konrád – M. Dufek, Činčala. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Hluku:  Motyčka – Zelinka, Kachlík, A. Machala, J. Machala – Masařík, Tinka, O. Machala, Minařík – Hrdina (79´ Hanák), Martin Zalubil. Trenér Zdeněk Botek.

Na domácí trávník naběhli Boršičané po téměř půlročním půstu od říjnového duelu se Vsetínem, po němž je čekala nepřetržitá šňůra pěti zápasů za sebou jen na hřištích soupeřů. Že by však svěřence trenéra Šimečka návrat domů po tak dlouhém čase nějak zvlášť nabudil, se v derby proti momentálně poslednímu Hluku nedalo říct ani náhodou. Naopak byli to sestupem ohrožení hosté, kteří vedeni hrajícím trenérem Zdeňkem Botkem, jenž v tomto utkání nahradil čerstvě odvolaného Libora Soldána, působili od prvních sekund kompaktněji a odhodlaněji, a co víc, byli na hřišti zpočátku i pohyblivějšími a překvapivě místy i fotbalovějšími.

Boršičtí si v úvodní půlhodince sice vytvořili optickou převahu, jejím výsledkem však bylo pouze několik laxně zahraných rohových kopů, vydařená Mikulčíkova rána z 25 metrů v 15´, dvě tři další pološance a pouze jedna větší gólová příležitost, při níž stejně jako u většiny ostatních případů hrál prim bojovný Činčala, snad jediný z domácího týmu, jehož bylo možné za odvedený výkon v první půli vyzvednout. Vůbec se nedařilo Kuzmovi, jenž kromě zmiňované gólovky, při níž ze standardky přesně položil míč na Činčalovu hlavu, zkazil téměř všechno. Koncentrovaný soupeř brzy rozpoznal, že v boršickém souboru to neklape jako obvykle a z počáteční defenzívy stále častěji vyrážel do protiútoků. Ve 28´ je sice Kopčil svým prudkým bodlem směřujícím kousek od šibenice ještě přibrzdil, ale poté brankový účet překvapivě otevřeli efektivnější Hlučané.  Ve 32´ se totiž po pravé straně rychle až do boršické šestnáctky prosmýkl krajní záložník Minařík, Remeš proti němu z brankoviště vyrazil v nesprávnou chvíli a před číhajícím kapitánem Hlučanů O. Machalou se rázem zjevila opuštěná klec, kterou z deseti kroků nebylo možné minout – 0 : 1!  O čtyři minuty později snad jedinkrát v zápase zaváhal i Motyčka na opačné straně hřiště, Činčala však jeho chybu opět nedokázal potrestat a míč z jeho levačky prosvištěl celým malým vápnem kousek od vzdálenější tyče do autu.

Ve druhé půli se přece jen několik domácích borců z dosavadní letargie alespoň částečně probralo a začali se prosazovat svojí typickou kombinační hrou s využitím mimořádných schopností Manfreda Konráda, jenž ve druhé půli jako první po Činčalovi pozvedl pošramocený boršický prapor ke zteči. V 54´ si Kondrád narazil s M. Dufkem, kličku však zatáhl příliš do strany a z úhlu už přesně zakončit nestačil. Za další dvě minuty se znovu Konrád jako lasička protáhl přes spleť Hlučanů na velkém vápně, centrovanému míči však tentokrát scházel adresát. O chvíli později opět Konrád řádně provětral hostující obranu a klamným pohybem ošálil i gólmana Motyčku, koncovka jej však opět zradila. V 65´ měl ve velkém vápně  tísněný boršický štírek snad raději upadnout a nikdo by se ani nedivil, kdyby sudí Vacula odpískal penaltu. Stejný hráč si pak vysloužil i první upřímný potlesk do té doby  zaskočeného publika, když Motyčku pro změnu pořádně vystrašil hlavou. V 67´ se konečně ke Konrádovi přidali další spoluhráči a Kuzma přesným centrem našel i Dufkovu hlavu, míč se však do branky ani tentokrát nevešel. V 72´ měl M. Dufek opět blízko ke gólu, jeho střelecký pokus z malého vápna ale domácí obránci stačili zblokovat. V 75´ si na levé straně sousedsky vypomohli střídající Vlček s Martincem, pohlednou akci obou Staroměšťanů však Martinec zhatil nepřesnou přihrávkou. V 77´ napřáhl kousek zpoza vápna probuzený kanonýr M. Dufek a Motyčkovi možná až zalehlo v uších, když se míč za jeho zády rozplácl o břevno. Odražený balón pak Kuzma pohotově vrátil do vápna, kde se jej zmocnil hbitý Konrád, který svůj heroický individuální výkon ve druhé půli korunoval zaslouženým vyrovnáním – 1 : 1! To však bylo ze strany Boršic vše, na víc už scházel čas a zřejmě i síly. Naopak, o body příkladně bojující hosté, jímž remíza nic neřešila, opět zaveleli do útoku a v 83´ mohli strhnout vedení opět na svoji stranu, neboť rána ostrostřelce O. Machaly se z dvaceti metrů jen otřela o vnější levou tyč Remešovy svatyně. Za další tři minuty stálo při Boršicích opět štěstí, když další nebezpečnou ránu O. Machaly bránící stoper Vašek vytlačil pár centimetrů od tyče na roh. V samém závěru ještě zkušený Kachlík i za cenu ŽK raději podržel Konráda, než aby mu utekl a skóroval podruhé.

I když s konečnou remízou nebyl patrně spokojen nikdo, výsledek zřejmě odpovídá dění na hřišti. Boršičané trestuhodně prohospodařili první půli, v níž umožnili jít soupeři do nečekaného vedení. Zvýšené úsilí, které ve druhém poločase svým neúnavným pohybem a útočnými akcemi rozhýbal zejména Konrád a k němuž se ostatní spoluhráči přidali až postupně, však už na dokonalý výsledkový obrat nestačilo.  Jaroslav HastíkDelegát KFS:  Juřica (Val. Meziříčí)