«

»

Úno 05 2012

Print this Příspěvek

SK Boršice – TJ Dolní Němčí 0:1 (0:0)

Hráno 2×35 minut.
Branka:  53´ Šmehlík (DN)
Hlavní rozhodčí:  Horehleď (Veselí n. Mor.)    
ŽK:   Forman (B)
Diváci:  10 (z toho 9 v restauraci a 1 v šatnách)
Rohy:     5 : 3
 
Sestava Boršic:  Remeš – T. Klvaňa, Mikulčík, Martinec – Zach – Forman,  M. Dufek, F. Brzica (55´ Sokol), Posolda (36´ Náplava) – Činčala (65´ F. Brzica), Konrád. Trenér Šimeček.
 
Sestava Dol. Němčí:  Hájek – P. Krchňáček, Cmol, L. Kadlček, K. Stojaspal – Štengerich, P. Krchňáček, Šmehlík, Tinka – Ondrašík (45´ Jančář), T. Stojaspal. Trenér P. Kadlček.
 
Ani tvrdé arktické podmínky, v nichž by spousta profesionálních fotbalistů patrně ani nenastoupila, nezabránily sehrání prestižního duelu mezi dvěma ryze amatérskými účastníky krajského přeboru. A proto všichni hráči obou týmů, jež sobotní zápas 3. kola ZT ve Veselí n. Mor. absolvovali, včetně rozhodčího a realizačních týmů, zaslouží za toto odhodlání obrovské uznání. Sportovní stránka utkání tak sice byla na hraně únosnosti a oba trenéři navíc měli i pořádně prořídlé střídačky (boršický Šimeček např. postrádal Vojtěška, Kopčila, Kuzmu, Vlčka, Hromadu a Vaška, který se nakonec rozhodl zůstat o třídu níž v Sadech, v sestavě Kadlčkova Dolního Němčí se oproti očekávání naopak neobjevila avízovaná posila Stýskala ze Slovácka). V třeskutém mrazu znásobném silným větrem se tak oba týmy raději dohodlyna zkrácení obou poločasů na 35 minut. Úvodní čtvrthodinku se mužstva spíše jen zahřívala na provozní teplotu a za zmínku tak stála pouze pohledná kombinace Boršičanů v 10´, kterou však F. Brzica zakončil nevydařeným pokusem, a krátce po něm na druhé straně Šmehlíkův ústřel z dobré pozice po prvním rohovém kopu Dolněmčanů. V náruči pozorného Hájka poté skončil Formanův původně dobře vyhlížející centr zprava. V 16´ se k dalekonosné ráně odhodlal Štengerich, mířil však hodně vysoko. Ve 25´ si Boršičasné vytvořili největší gólovou příležitost celého zápasu, když Konrád u brankové čáry v rohu hřiště doběhl už téměř ztracený míč, přesným centrem do vápna našel Činčalu, který ale místo gólového zakončení zvolil další přihrávku na ještě výhodněji postaveného Zacha. Ten se však nabídnuté šance patrně zalekl a do opuštěné branky míč k údivu svých spoluhráčů i trenéra dopravit nedokázal. Vzápětí Boršice za tuto lehkovážnost mohly pykat, ale agilnímu Štengerichovi jeho vtipný lob nevyšel podle představ a skončil těsně na břevnem. Se silným severákem až někde od Ladožského jezera v zádech pak Dolněmčané zahrozili další nebezpečnou ránou Ondrašíka, která také skončila kousek nad Remešovou bránou.
 
Začátek druhé půle okořenilo několik tvrdších soubojů, z nichž však naštěstí všichni aktéři vyvázli bez zdravotních důsledků a pouze omylem místo Náplavy potrestaný Forman žlutou kartou. Ve 43´ mohl strhnout vedení na stranu „žluťásků“ právě mladík Náplava, ale při svém nadějném úniku byl jedním ze soupeřových beků ve vápně dostižen a vybojoval pouze roh. Za další dvě minuty Forman šikovně uvolnil Činčalu, i jeho ale důrazní Kadlčkovi stopeři zavčas zpacifikovali a vystřelit mu vůbec nedovolili. Ve 48´ Štengerich zpracovával balón na okraji vlastní šestnáctky tak, že nešťastně zahrál rukou, sudího Horehledě ale tato sporná situace nechala klidným. V 52´ se o individuální průnik do vápna pokusil Forman a přes dva obránce přešel, aby na třetím ztroskotal. Chvíli po něm zblokovala kompaktní obrana Dolněmčí i přízemní střelu M. Dufka z 20 metrů. Po rozehraném rohu hlavičkoval mezi tyče Činčala, Hájek byl ale na místě. Až v 53´ se do blízkosti boršické svatyně dostali i hráči v modrém, Remeš však příležitost M. Krchňáčka včasným vyběhnutím zlikvidoval. Následný centr z levé strany pak boršický gólman vyrazil pouze před váhající spoluhráče, mezi něž se odvážně vsunul urostlý Šmehlík a trknutím míče hlavou do prázdné branky poslal Dolní Němčí zničehonic do vedení – 0 : 1! Veškerá snaha Boršic o vyrovnání pak vyzněla naprázdno. Trestňáky z dobrých pozic buď Hájek v pohodě lapil, nebo se mezi tyče vůbec nevešly. V závěru se už hra rozkouskovala do mnoha autových vhazování a dalších nic neřešících epizod, což více hrálo do not těsné vedení hájícím Dolněmčanům. V posledních sekundách ještě Jančář v boršickém vápně nastřelil Mikulčíkovu ruku, ale spravedlivý sudí nepískal ani tentokrát a bilance sporných verdiktů se tím vyrovnala. Nikoli však už výsledek utkání! A tak Boršičané až v desátém turnajovém klání na veselské umělce našli svého přemožitele. Další sobotní zápas Hluk – Velká n. Veličkou se nehrál z důvodu nedostavení se Velké k zápasu. Utkání bylo kontumováno 3 : 0 ve prospěch Hluku.  Odloženo na neurčito bylo také nedělní utkání Bzenec – Ořechov. JH
 
Tabulka ZT po neúplném 3.kole:
 

TýmZápasySkóreBody
1. Hluk625:815
2. Dolní Němčí625:1315
3. Bzenec516:1110
4. Boršice619:1010
5. Ostr. Nová Ves515:147
6. Velká n. Vel.69:224
7. Veselí n. Mor.57:173
8. Ořechov53:230

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-tj-dolni-nemci-01-00/