Branky:   50´ Činčala z pen. – 68. T. Klvaňa vlastní
Hlavní rozhodčí:  Štipský (Veselí n. Mor.)

Sestava Boršic – 1. poločas:
Remeš – Martinec, Vašek, T. Klvaňa – Kopčil – Oslzla,  M. Dufek, Mikulčík, Posolda – F. Brzica, Činčala. Trenér Šimeček.

Sestava Boršic – 2. poločas:
Remeš – Vojtěšek, Vašek, T. Klvaňa – Kopčil (71´ Mikulčík) – Forman, M. Dufek (75´ Posolda), Zach, Hromada – Náplava, Činčala (71´ F. Brzica). Trenér Šimeček.

V úvodním střetnutí 2. ročníku ZT ve Veselí n. Mor. na sebe narazila družstva z popředí Zlínského a Jihnoravského krajského přeboru. Za sychravého větrného počasí scházelo oběma trenérům několik stabilních hráčů, na druhé straně v obou souborech se představilo několik nováčků. Boršický trenér Šimeček se např. musel obejít bez útočníka Konráda, špílmachra Kuzmy a záložníků Vlčka s A. Brzicou, do žlutého se naopak poprvé postupně oblékli 23-letý stoper Ondřej Vašek a 24-letý středopolař Lukáš Mikulčík ze Slovácka, dva teprve 19-letí junioři – obránce Tomáš Klvaňa z Kunovic a záložník Lukáš Oslzla z Kroměříže, 22-letý levonohý záložník Petr Posolda ze Střílek a 22-letý záložník Tomáš Forman ze Sparty Brno. Na druhé straně trenér Bzence Libor Škodík zejména postrádal svého syna Libora ve středu zálohy a v útoku střelce Kasalu.

Oba týmy vstoupily do zápasu gólovkami, při té první už ve 2´ exligový stoper Hrotek po rohu hlavou jen těsně minul růžek Remešovy klece, na druhé straně hned v následující minutě při Kopčilově dělovce na brankové čáře nestárnoucího Pelíška zaskočil další neméně zkušený stoper Linhart. Poté se hra odvíjela většinou jen mezi šestnáctkami a blízko ke gólu měli oba soupeři až v závěru první půle, kdy nejprve v 36´ bzenečtí Paták s Vítkem nedokázali využít závaru v boršickém malém vápně a poté ve 40´ nebezpečnou přízemní ránu metr vedle pravé Pelíškovy tyče vyslal boršický kanonýr M. Dufek.

Do druhé půle trenér Šimeček poslal hned pětici čerstvý hráčů a hra okamžitě nabrala rychlejší spád, o poznání větší aktivitou přitom hýřili Boršičané. V 50´ obránce T. Dulovecz v rohu velkého vápna celkem zbytečně podrazil probíjejícího se rutinéra Činčalu a sám postižený z penaltového puntíku s přehledem otevřel skóre – 1 : 0! O deset minut později mohl vedení obhájce loňského turnajového prvenství navýšit výborně hrající Kopčil, ale podařenou pumelicí, přitom svojí slabší levou nohou, z dobrých 25 metrů jen orazítkoval  vinkl bzenecké branky. V 65´ po Náplavově rohovém kopu Činčala nasměroval míč k levé tyči a M. Dufkovi scházelo možná více odvahy a jen pár centrimetrů, aby rybičkou usměrnil míč do sítě podruhé. A tak zákonitě přišel trest! Po jedné z mála útočných akcí Bzence záložník Hoša poslal prudký centr před Remeše a T. Klvaňa po nešťastné teči obloučkem a s pomocí pravé tyče zatočil míč do vlastní branky – 1 : 1!  Strhnout opět vedení na svoji stranu mohli Boršičané v 75´, kdy po rychlém brejku M. Dufek zleva do vápna přesně nabil nabíhajícímu Naplavovi, ten pohotově a z prvního dotyku však branku těsně minul. Poté boršický lodivod ze hry stáhl své tři nejzkušenější matadory Kopčila, Činčalu a M. Dufka a na hře jeho týmu to bylo ihned znát. Bzeneckých bylo rázem plné hřiště a jeden útok za druhým se valil na Remeše. V 80´ obránci Boršic jen se štěstím odvrátili střílený Lihnartův centr podél celého malého vápna a o minutu později Remeš své spoluhráče vyloženě podržel, když bravurně vyrazil Hošovu hlavičku z bezprostřední blízkosti. Utkání tak skočnilo patrně zaslouženou remízou.

Ačkoli se jednalo o první letošní vystoupení, oba týmy se prezentovaly kvalitními výkony, u většiny hráčů navíc podloženými i vysokým nasazením a dobrou technickou zdatností. Za pozitivní lze považovat i fakt, že všichni nováčci v boršickém dresu víceméně obstáli, přičemž nejvíce na sebe spolehlivou poziční hrou upozornil urostlý stoper Vašek a aktivitou a potřebným důrazem v osobních soubojích i Mikulčík. Na svůj věk pak nevídaným přehledem, technikou a konstruktivním pojetím zaujal i kunovický mladík T. Klvaňa, mladší syn bývalého kanonýra staroměstské Jiskry a Synotu Dušana Klvani. V dalším utkání čeká na Boršičany dobře známý soupeř z Ořechova. Tentokrát se však hraje v sobotu, a to 28. ledna 2012 se začátkem ve 12 hodin.

Další výsledky 1. kola ZT:  Ořechov – Ostr. Nová Ves 1 : 2, Hluk – Dol. Němčí 5 : 3, Veselí n. Mor. – Velká n. Vel. 2 : 3.   JH