«

»

Led 28 2012

SK Boršice – TJ Sokol Ořechov 9:1 (5:0)

Branky:  6´, 8´ a 10´ Činčala, 13´, 28´ a 85´ Konrád, 47´ F. Brzica, 52´ M. Dufek, 58´ Náplava – 55´ M. Žák
Hlavní rozhodčí:  Horehleď (Veselí n. Mor.)
ŽK:   bez karet
ČK:    bez karet
Diváci:  20
Rohy:    7 : 2

Sestava Boršic – I. poločas:
Remeš – T. Klvaňa, Mikulčík, Vojtěšek – Zach – Forman,  M. Dufek, Kuzma, Posolda – Činčala, Konrád. Trenér Šimeček.

Sestava Boršic – 2. poločas:
Remeš – T. Klvaňa, Mikulčík, Martinec – Zach (70´ Vojtěšek) – Sokol, M. Dufek (70´ Konrád), Vlček, Hromada – F. Brzica, Náplava. Trenér Šimeček.

Sestava Ořechova:  Mikel – Váňa, Pavlíček, P. Žák, Bublík – M. Žák, Sklenka, Kapetanovič (25´ Durmiševič), Smějsa – Herič (46´ Flašar, 65´Herič), Hruboš. Trenér Flašar.

V sobotním slunečném, leč mrazivém popoledni od prvních minut diktovaly ráz utkání o třídu výš hrající Boršice. Jejich herní osu tentokrát tvořili stoper Mikulčík, jenž na tomto postu zaskočil za dovolenkujícího se Kopčila, dále špílmachři Kuzma s M. Dufkem a hroťáci Činčala s Konrádem. Ořechov se jen těžce vyrovnával s vířivým pohybem, celoplošným presinkem i účinným důrazem ostřílenějšího favorita. Odolávat boršickému tlaku dokázal sotva pár minut, poté si svěřenci trenéra Šimečka na veselské umělce otevřeli střelnici a svému soupeři začali sázet jeden gól za druhým. První zásah do černého se vydařil Činčalovi, jenž po narážečce s Formanem pronikl do vápna a pravačkou po zemi podél vybíhajícího Mikela usměrnil míč k levé tyči – 1 : 0! Už za dvě minuty také Konrád zleva vnikl až před brankáře. Ten sice jeho střelu z úhlu vyrazil, ale v chumlu hráčů se opět nejlépe zorientoval Činčala a skóroval podruhé – 2 : 0! Neuplynulo ani deset minut a Činčala završil své úvodní galapředstavení čistým hattrickem. První rohový kop Boršic totiž Konrád nakrátko rozehrál na Kuzmu, jenž zleva načechral do malého vápna svůj typický bochánek a po nerozhodném vzdušném souboji se míč znenadání ocitl u nohou zcela volného Činčaly, pro něhož už bylo hračkou posunout míč do opuštěné klece – 3 : 0! Když se ve 13´ po centru M. Dufka technickou parádičkou sám před bezradným ořechovským gólmanem blýskl Konrád a zvýšil na 4 : 0, byl soubor trenéra Flašara zralý na ručník. Už tak oslabený kádr Ořechova utržil další ránu ve 25´, v níž se nezaviněně zranil jeden z trojlístku Bosňanů Kapetanovič. Účastníka krajského přeboru však ani tato nepříjemná událost v řadách soupeře neobměkčila natolik, aby v kanonádě nepokračoval a ve 28´ si po krásném Kuzmově uvolnění ze samostatného nájezdu a po hokejovém blafáku na hattrick založil také Kondád – 5 : 0! Ve 34´ Posolda zleva posadil míč přesně na Dufkovu hlavu, ten si však při zakončení pomohl rukou a gól mu nemohl být uznán. Za další dvě minuty se o střelu z dálky pokusil i Forman, Mikel míč napoprvé neudržel, ale před dobíhajcím, ale nedůrazným Posoldou byl přece jen dřív.

Také do druhé půle a s několika čerstvými hráči Boršičané vletěli jako hladoví vlci na bezbranné ovce. Hned ve 47´ se F. Brzica kousek za vápnem rozhodl k palbě a jeho průbojný projektil skončil přesně u levé tyče – 6 : 0! V 52´ si na levé straně ukázkově vyhověli dorostenec Náplava s mazákem M. Dufkem a jejich vzorová spolupráce skočnila dalším gólem – 7 : 0! Až v 55´ se ke slovu konečně dostali i zle zkoušení Ořechovští. Před vlastní brankou boršická obrana poněkud zaváhala v domnění ofsajdové pozice jednoho ze soupeřů a od dotírajícího M. Žáka odražený míč zapadl u levé tyče poprvé i za Remešova záda – 7 : 1! Vzápětí spolupráce M. Dufky s Náplavou přinesla další ovoce, jen roli úspěšného zakončovale si oba spoluhráči vyměnili a osmý boršický zářez si tentokrát připsal benjamínek týmu Náplava – 8 : 1! Poté hra podobně jako před týdnem upadla do podprůměru a z nenadálé holomajzny spíše profitovali hráči Ořechova, kteří pak alespoň půlhodinu neinkasovali. Gólovou tečku za zápasem dvou výrazně nevyrovananých soupeřů pak v 85´ udělal Konrád, jenž se individuálně prosadil na hranici velkého vápna a jedovkou po delší době opět prostřelil Mikela – 9 : 1! V pohodě pískající sudí Horehleď se pak zřejmě nad zdecimovaným celkem Ořechova slitoval a ukončením utkání pět minut před vypršením devadesátiminutového limitu už hrozící desítku nepřipustil. V příštím utkání se tým Boršic v sobotu 4. února 2012 od 12 hodin střetne s Dolním Němčím, v jehož sestavě by neměla scházet ani exligová posila Petr Stýskala ze Slovácka.

V sobotním dopolenímu duelu si Bzenec bez problémů poradil s nekompletní Velkou nad Vel. a jednoznačně zvítězil 5 : 1.  V neděli pak Hluk porazil domácí Veselí n. Mor. 5 : 0 a Dolní Němčí po boji jen těsně zdolalo Ostrožkou Novou Ves 4 : 3. JH