«

»

Čer 19 2013

Print this Příspěvek

SK Boršice – TJ Vigantice 1 : 1 (1 : 1)

Dohrávané 15. kolo KP mužů – sobota 15. června 2013 od 16,30 hod., hřiště Boršice

Branky: 8´D. Klvaňa – 36´Vokáč z pen.

Rozhodčí:  Bc. Miroslav Slavík (Zborovice) – Bronislav Měšťánek (Brumov-Bylnice), Adam Mikulášek (Bojkovice)

Diváci:  80

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Vašek, Vlček – Kopčil – Hromada, M. Dufek, Činčala, Šustr – D. Klvaňa, Konrád. Trenér Pavel Šimeček. Náhr. Náplava, Zach, T. Klvaňa.

Sestava Vigantic:  Slovák – Mohyla, Zetocha, Vokáč, Náměstek, Křiva, R. Kučera, Kožušník, Kulišťák, Matůš, Gálik. Náhr. Pařenica, Jurajda. Trenér Martin Nerad.

Sobotní termín, zvolený pořádajícím klubem z důvodu původně plánovaného termínu fotbalových oslav podle předpokladů divácky příliš netáhl, a tak se stadiónek v údolí Dlouhé řeky, jak je už v poslední době nechvalným zvykem, pořádně zaplnil až o přestávce po uzavření pokladny….

Boršičané před zápasem stále ještě živili malou naději na krajský primát, ovšem ta rázem pohasla už po čtvrthodině hry,  když od Olšavy hlásili zpravodajové šokující zprávu o vysokém třígólovém vedení Brozanů nad  zaskočenými Valachy z Rožnova p. Radh…. A tak ani rychlý gól, který také Boršickým už v 8´ zařídil jarní domácí střelec D. Klvaňa, tentokrát nezpůsobil ve žlutozeleném táboře takovou radost jako jindy – přesto 1 : 0! Boršičané pak v průběhu prvního poločasu mohli své těsné vedení navýšit nejméně pětkrát, skvělého Slováka ve vigantické bráně však už nedokázali překonat z dálky ani z bezprostřední blízkosti. A když už byl gólman hostující v rodných Beskydech z ligového Slovácka na kolenou, na brankové čáře jej úspěšně dokázali zaskočit obětavě bránící spoluhráči. Ležérní koncovka se nakonec týmu okolo kapitána Martina Dufka zle vymstila.  Ve 36´vzal osud zápasu do svých rukou slaboučký arbitr Slavík, který nedovolený obranný zákrok domácího stopera Vaška půl metru za velkým vápnem popotáhl až na lajnu, která je součástí pokutového území a dosud zcela neškodným souvěrcům vigantického mecenáše Milana Baroše daroval lacinou penaltu. S tou si její exekutor Vokáč bez problémů poradil a Remeše poslal do opačného koutu – 1 : 1! Domácí pak až do poločasové přestávky neúnavně, leč marně bušili do obranného valu před Slovákem.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Svěřenci trenéra Šimečka pokračovali v platonické převaze, hosté však dokázali účinně kontrovat rychlými protiútoky, u jejichž zrodu i realizaci byl ve většině případů nejlepší muž na hřišti, 39 letý internacionál s trojitými plícemi Radim Kučera, jenž si nenechal ujít příležitost poprvé v životě zavítat do naší obce pod Buchlovem. Boršičanům však při zakončení i nadále scházel větší důraz i klid, navíc Slovák po jediné větší chybě v prvním dějství už další zaváhání nepřipustil.  Nevyzrál na něj ani s nezvyklou chutí bojující veterán Činčala, jehož překvapivá pumelice v pádu jen o pár centimetrů prosvištěla nad břevnem. Zhruba v 75´ však domácím šance na vítězství přece jen zasvitla o něco víc, když se po skvělé kombinaci na levé straně sám na brankáře řítil rychlonohý Šustr. Ještě před zakončením jej však v poslední chvíli stačil jeden z vigantických beků, už hluboko ve velkém vápně, dostihnout a podrazit, po čěmž se domácí levonohý tahoun rázem ocitl v kotrmelci – s výronem v kotníku a s nataženými kolenními vazy! Ani to však nestačilo, aby v předchozím případě na opačné straně tak rozhodný pan sudí bakalář penaltu odpískal také… Pro nešťastného Šustra tak po návštěvě nemocnice sezóna skončila předčasně a také ostatním Boršičanům už zbyly jen oči pro pláč. V závěrečné čtvrthodině se totiž jejich tlak postupně rozplynul jako pára na hrncem a zápas dospěl do nerozhodné remízy.  JH

 

 


 

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/sk-borsice-tj-vigantice-1-1-1-1/