Branky:   7´ a 71´z pen. Činčala, 60´ Vlček, 90´ F. Brzica – 37´ Náměstek

Rozhodčí:  Bc. Slavík – Šubík DiS., Mgr. Ondo

ŽK:  39´ Zach, 88´ Vlček – 30´ Ondřej, 90´ Křiva

Diváci:  325

Rohy:  5 : 2

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Kopčil, Vojtěšek – Zach – A. Brzica (63´ Hromada),  Kuzma (83´ F. Brzica), Vlček (88´ Náplava), Konrád – M. Dufek, Činčala. Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Vigantic:  R. Malina – Kožušník, Ondřej, Z. Vokáč, Matůš – Náměstek, Gálik (72´ Vičan), Frydrych, Křiva – Štrejt, R. Vokáč. Trenér Radek Malina.

Zářící „Oskar“ nezklamal ani tentokrát a prosluněná první podzimní neděle vytáhla na boršický stadión opět solidní zástup fotbalových fandů z řad domácích i přespolních. Vigantické předcházela pověst nevyzpytatelného mužstva a také na jihu Moravy ukázali svoji dvojí tvář. Od začátku se iniciativy ujali domácí a v 7´ bylo jejich snažení brzy odměněno po Kuzmově nádherné kolmici, na kterou zareagoval Činčala a levačkou na zadní tyč poprvé propálil hrajícího trenéra Malinu v brance – 1 : 0! Za dalších pět minut nadchla diváky ukázková akce, kdy příkladně bojující Vlček vyslal na pravé straně do běhu číhajícího Činčalu, který od brankové čáry zpětnou přihrávkou naslepo našel připraveného Kuzmu. Jjeho placírka ale odkrytou šibenici o fous minula. V 15´ Malina zaváhal při rozehráce a nastřelil dotírajícího Činčalu, pohotový Kuzma se jej pokusil ze třiceti metrů přehodit, ale zkušený gólman Valachů se stačil vrátit a svou chybu napravil. O dvě minuty později A. Brzica připravil tutovku pro Zacha, ten ale uklouzl a v záklonu z pár kroků branku vysoko překopl. Ve 22´ domácí zahodili další šanci, když A. Brzica nezužitkoval přesný Konrádův centr zleva a hlavou branku o metr minul. Přehlídku zmařených domácích příležitostí završil v závěru první půlhodiny i M. Dufek, když z Kuzmovy ideální nabídky sám před brankářem těsné vedení nepojistil. Poté si Boršičané patrně vybrali oddechový čas a soupeř toho dokonale využil. Ve 39´ po lehkovážné ztrátě míče ve středu pole hosté založili protiútok, který A. Brzica zastavil až zbytečným faulem poblíž vlastní šestnáctky. Trestný kop sice skončil jen ve zdi, následný pokus však hradbou těl už proletěl a trenérský asistent Náměstek tečí míč usměrnil za Remeše  – 1 : 1! Vigantičtí po nečekaném vyrovnání ožili, zvýšeným pohybem i důrazem převzali taktovku a útlumu domácích v závěru první půle mohly využít i víc, kdyby pozorný Remeš Štrejtovu pumelici ve 40´ konečkami prstů nevytlačil alespoň na roh.

Poločasová domluva kouče Šimečka patrně zabrala a nakrátko vykolejení domácí se po obrátce znovu vrátili zpátky ke své typické útočné hře. Už v 50´ mohl Kuzma už podruhé skórovat, ovšem odražený balón po Konrádově odvážném průniku opět poslal jen těsně vedle. V 59´ z dálky zkusil štěstí Zach, Malinu ale nenachytal. Když už se zdálo, že domácí na lehkovážný výpadek v závěru poločasu dojedou, hlavou se v houšti těl při Kuzmově rohovém kopu prosadil Vlček a poslal domácí znovu do vedení – 2 : 1! Na druhý gól Boršic už hosté odpovědět nedokázali. Naopak mohli inkasovat potřetí, když Kuzma držením míče a vtipnou patičkou způsobil pořádný zmatek v soupeřově velkém vápně, po němž se k míči snadno dostal M. Dufek, koncovku však nezvládl. Oko diváka vzápětí potěšil exligový Činčala, který halfvolejem z úhlu Malinovi pořádně vyprášil rukavice. Rozřešení pak přinesla 71´. Střídající Hromada, jenž v 63´ nahradil slaboučkého A. Brzicu, se při pravé postranní čáře jako utržený vagón vřítil do vápna, kde byl jedním z obránců hloupě podražený a Činčala z nařízené penalty konečně vnesl mezi domácí klid – 3 : 1! V 78´ si v souboji s hostujícím brankářem gólovku připravil i Konrád, ale tísněn z úhlu hlavou trefil jen boční síť odkryté Malinovy svatyně.  Pět minut před koncem skvělý Hromada našel skulinku v již rozklížené obraně soupeře a nabil na malé vápno dalšímu náhradníkovi F. Brzicovi, ten ale přitlačil příliš a zespodu jen rozezvučel břevno. Na odražený míč pak žádný ze čtveřice naskakujících Boršičanů nedosáhl. V samém závěru Hromada znovu jako hurikán Irene vřítil až k velkému vápnu soupeře, kde byl nemilosrdně zkosen stíhajícím Křivou, jenž pak mohl jinak velmi dobrému sudímu Slavíkovi za pouze žlutou kartu ještě poděkovat. Z následné standardky pak jeden z nejlepších na hřišti Kopčil přesně naservíroval míč na hlavu F. Brzici, který efektní rybičkou v pádu zpečetil zasloužené boršické vítězství – 4 : 1! JH