Branky:   74´ a 83´ M. Dufek, 24´ Kopčil, 87´ Kuzma
ŽK:    2 : 1  (20´ Kotrla, 68´ Žamboch – 52´ A. Brzica)
Diváci:  120
Rohy:    5 : 8

Sestava Kateřinic: Zimek – Žamboch (72´ Hořelka), Sacher, Kuzník, Ondra – Konvičný, Kotrla (61´ Kovaříček, 80´ K. Olšák), Cahlík, Drda – M. Olšák, Peredarjuk. Trenér Miroslav Kamas.

Sestava Boršic: Blažek – Zach (27´ Daněk, 84´ Remeš), Vašek, Martinec – Mikulčík, Kopčil – A. Brzica (88´ Bernatík), Kuzma, Konrád – M. Dufek, Činčala. Trenér Jaroslav Hastík.

Do malé, sotva tisícihlavé valašské vísky proslavené mj. i výrobou hokejových puků a dlouze se táhnoucí v údolí podél potůčku Kateřinky, odjížděli fotbalisté Boršic nejen bez trenéra Pavla Šimečka, který v domovském Kyjově zrovna hostil četné gratulanty u příležitosti svých abrahámovin, ale i bez věrného boršického fanouška pana Josefa Panáčka, který v tomto týdnu navěky odešel, aby na své oblíbené hráče už shlížel jenom z nebe… Určité obavy ze zápasu proti nevyzpytatelnému soupeři navíc podpořila i ne zrovna příznivá předpověď počasí, slibující silný vítr a v horských polohách i sněhové přeháňky. Matka příroda se však alespoň zpočátku přece jen smilovala a utkání se více než hodinu odehrávalo za zcela regulérních podmínek, kdy jen poněkud drnovitý trávník uzoučkého hřiště zkrápěly řídké dešťové přeháňky.

Domácí se solidními 24 body na kontě a povzbuzeni přijatelnou těsnou porážkou 2 : 3 v úvodním jarním klání na půdě suverénních Morkovic postrádali především zraněného exligistu Novosada a také Válka s Beněm, hosté pak nastoupili ve vítězné sestavě z Rožnova p. R. stále bez potrestaných Vlčka a Hromady a nemocného dorostence Náplavy, opět s Blažkem v brance a na lavičce pouze se dvěma dalšími dorostenci, kteří už měli v nohách dopolední mistrák v Brumově. Společnost oběma mladíkům pak dělala dosavadní brankářská jednička Remeš.

Duel začal obrovským náporem nabuzených Kateřinic, kromě dvou tří rohů a několika centrů a nepřesných střel z dálky však z něho domácí nic nevytěžili. Ani Boršičtí nezaháleli a v 5´ si po kombinaci Kuzmy s Konrádem vybojovali také rohový kop, po němž u zadní tyče číhající M. Dufek mohl rychler otevřít skóre, ale levačkou z úhlu napálil jen boční síť. Domácí vážněji zahrozili za další dvě minuty, ale hlavička jednoho z jejich borců orazítkovala brankovou konstrukci poblíž šibenice rovněž jen zvenčí. Domácí pak mezi 12´ až 15´ nevyužili víc než tříminutovou přesilovku, během níž Činčalu po výměně kopaček asistent sudího pustil na hřiště až v přerušené hře. Naštvaný Činčala se vzápětí mohl poléčit alespoň na soupeři, avšak jeho prudká hlavička po naběhnutí při rohovém kopu skončila těsně nad břevnem. Domácí kontrovali ve 21´ rychlým brejkem, zakončeným táhlou střelou, Blažek si však s přízemní ránou s jistotou poradil. Ve 24´ se k odraženému míči kousek za šestnáctkou dostal s velkým nasazením hrající Kopčil a rotovaný míč z jeho levačky po teči jehoho z protihráčů zapadl přesně pod břevno za zády bezmocného veterána Zimka – 0 : 1! Hosty gól náležitě povzbudil, ale jejich radost už po třech minutách překazilo svalové zranění obránce Zacha, jenž musel trávník opustit na nosítkách. Střídající dorostenec Daněk se naštěstí rychle aklimatizoval a při svém prvním mistráku mezi muži si počínal víc než obstojně. Hosté i nadále kontrolovali vývoj utkání a přicházily další šance. Ve 29´ Konrád z levé strany přesným centrem našel opět Činčalovu hlavu, míč směřující do branky však domácí obránci stačili odvrátit. Ve 32´ přišla velká chvíle středopolaře Mikulčíka, jenž nenedále napřáhl skoro až ze středového kruhu, aby se jeho dalekonosná střela od spodní části břevna za již překonaným Zimkem odrazila zpět do pole před Činčalu, který ale propásl šanci vrátit jej do opuštěné klece a jeho trochu zpožděný střelecký pokus stačila obrana Kateřinic eliminovat.

Také druhý poločas odstartovali domácí borci ve velkém stylu. Jejich snahu o vyrovnání však už v 53´ přibrzdil M. Dufek další zblokovanou ránou, která se otřela o horní tyč. Krátce poté se nechal zlostí unést frustrovaný domácí hecíř a kapitán Kotrla, jenž si i přes už inkasovanou žlutou kartu zezadu vyčíhl nic netušícího Činčalu, neodhadl však odpor vytypované oběti a sám skončil jako po srážce s kamiónem s otřesem mozku ve špitále. Inu, kdo jinému jámu kopá…. Zhruba od 60´ museli domácí čelit další pohromě v podobě sílícího protivětru spojeného s chladným deštěm. Naopak s větrem v zádech se v 66´ Mikulčík odhodlal k další tvrdé ráně z dobrých 25 metrů, při níž se však Zimák překvapit nedal a míč bravurním zákrokem vyrazil na roh. O dvě minuty později způsobil pořádný zmatek v obraně Kateřinic stále víc se prosazující Konrád, jehož odvážný průnik však Činčala zakončoval už z ofsajdu. V 73´ hosté rychlým brejkem přečíslili domácí, M. Dufek ale zcela volného Konráda po své levé ruce patrně neviděl a spolupráce s Činčalou nic nepřinesla. Naštěstí šikovný domácí halv Konvičný z následné protiakce zamířil jen pár centrimetrů nad Blažkovu svatyni a hosté bez úhony přečkali i poslední ošemetnou situaci. Naopak v 74´ si ukázkově vyhověli M. Dufek s Konrádem, po jehož centru prvně jmenovaný levačkou nekompromisně propálil Zimka podruhé – 0 : 2! Navíc v 79´ M. Dufek nastřelil míč do břevna domácí branky potřetí. Sílící vítr v 80´ přerostl v krupobití a trojice rozhodčích správně vyhodnotila situaci jako neregulérní a zápas na pár minut přerušila. Bylo zřejmé, že hosté se už o blížící výhru nenechají připravit. Po návratu z kabin ve zbývajících deseti minutách už na rozmočeném hřišti existovalo jen jedno mužstvo. Nejdříve dvakrát za sebou nebezpečně vypálil Činčala, ale jeho pokusy skončily vždy těsně vedle. V 84´ byl metr v domácím velkém vápně rukami k zemi stažen Kuzma a přesný sudí Kozubík odpískal penaltu. Jejímu exekutorovi Činčalovi však Zimák úmysl vystihl a míč vyrazil, ovšem dobíhající M. Dufek jej pohotově stačil vrátit do sítě – 0 : 3! V 87´ se na hranici domácí šestnáctky prosadil i střídající gólman v roli útočníka Remeš, po jehož přiťuknutí domácí opět hráli nedovoleně a lišák Kuzma z trestňáku jejich lehkovážnost potrestal dalším gólem – 0 : 4! Na minutu si pak šel mužský fotbal otestovat i další debutující dorostenec Bernatík a zápas dospěl k závěru.

Hráči tak svému trenérovi dali určitě krásný dárek k padesátinám. Cenné vítězství z Kateřinic se pak spontánně rozhodli věnovat jejich zesnulému příznivci panu Josefu Panáčkovi z Boršic. J. Hastík