Sokol Kateřinice – SK Boršice 3 : 1 (3 : 0)

Dohrávané 16. kolo KP mužů, středa 1.5.2013 od 16,20 hod. v Kateřinicích

Branky:  1´Šrom, 15´Válek, 23´ Sacher-  58´D. Klvaňa

Rozhodčí:  Březáček Tomáš – Mejzlík Tomáš, Štěpánek Martin

Delegát KFS Zlín:  Straka Martin

Diváci:  120

Sestava Kateřinic:  Petrnek – Zubík, Ondra, Sacher, Novosad, Šrom, Kamas, Válek, Kašpar, Kotrla (88´ Drda), Cahlík (66´Peredarjuk). Další náhr. Olšák. Trenér ?

Sestava Boršic:  Kučík – Mušálek, Vašek, Martinec (23´T. Klvaňa) – Vlček – Hromada, M. Dufek, Činčala (46´Náplava), Šustr – D. Klvaňa, Konrád. Náhr. Remeš. Trenér Pavel Šimeček.

Boršičané opět totálně zaspali při vstupu do zápasu a jejich nekoncentrovaná obrana už podruhé za sebou inkasovala v první minutě, což se určitě promítlo i do dalšího dění na trávníku. Povzbuzení domácí rutinéři se 47-letým veteránem Romanem Zubíkem v obraně a s exligovými Kamasem a Novosadem ve středu pole v poklidu opanovali hru a výsledkem jejich kolektivního důrazného pojetí byly další dvě branky v Kučíkově síti krátce za sebou. Pokud by pár minut poté boršický brankář zázračně nevytáhl dělovku jednoho z domácích hráčů na tyč, byli by svěřenci trenéra Šimečka už po necelé půlhodině zralí na ručník a jejich trenér adeptem pro Chocholouška. Naštěstí rozjeté domácí mašině postupně docházelo palivo a chladně profesorského přístupu boršického favorita už nedokázala více využít.

Po důrazné domluvě v boršické kabině a s příchodem mladého Náplavy, jenž krátce před tím absolvoval 90 minut za dorost v Buchlovicích, nastal od začátku druhé půle ve hře hostujícího týmu dlouho očekávaný obrat a domácí rázem začali tahat jen za kratší konec. Když po rychlém protiútoku dvojice Konrád – D. Klvaňa hosté snížili na 3 : 1, začali se domácí evidentně strachovat o rychle vydobyté vedení. Škoda, že krátce po vstřeleném gólu nedokázal Šustr správně načasovat přihrávku našlápunutému Konrádovi, případný další gól půl hodiny před koncem by přece jen zvýšil šance hostů i na výsledkový obrat. Takto Boršičané sice ovládli hřiště, ale zuby nehty bránícího soupeře v čele s výborným brankářem Petrnkem se jim překonat už nepodařilo. Když už byl v jednom případě gólman překonán, Náplavovu technickou střelu u tyče na brankové čáře stačil vyrazit jeden z domácích beků. Ačkoli herní převaha Boršic ve druhém poločase místy připomínala zoufalý tlak madridského Realu v závěru odvetného klání s Borussií Dortmund, ani v tomto případě kýžený efekt nepřinesla. Dramatický zápas tak rozhodl trestuhodný výpadek Boršičanů v 1. poločase, v němž nepochopitelně připustili  soupeři vysoký náskok… JH

Další výsledky 16. kola hrané 1.5.2013:   Vigantice – Bystřice p. Host. 2 : 2, Slušovice – Holešov 1 : 0, výsledek dohrávaného 17. kola hraného 1.5.2013:  Provodov – Luhačovice 7 : 2.