«

»

Bře 23 2014

Sokol Nedakonice – SK Boršice 1 : 8 (0 : 4)

Přípravné utkání na přírodní trávě v Nedakonicích, neděle 23.3.2014 od 15,00 hod.

Branky:  54´ Mařák – 6´, 56´, 60´ a 81´ D. Klvaňa, 33´ a 40´ Konrád, 36´ V. Valenta, 76´ Brázdil

Rozhodčí:  Valčík (Štítná n. Vl.) – Trčka (Nedakonice), Ohnutek (Uh. Hradiště-Mařatice)

Sestava Boršic:  Remeš – Malý (65´P. Dufek), V. Valenta, T. Klvaňa (42´ Vaĺko), Hromada (85´Malý) – Konrád, M. Dufek, Kuzma (72´ Brázdil), Šustr (46´ Vlk) – Brázdil (46´A. Brzica), D. Klvaňa. Trenér Pavel Šimeček.

Generálka byla pro oba týmy určitě přínosná. Jednak se i přes sychravé a větrné počasí dalo hrát na přírodní trávě a jednak si oba trenéři, Pavel Strakáč z Nedakonic i boršický Pavel Šimeček mohli v poklidné atmosféře ověřit aktuální formu svých oveček před kvapem se blížícími mistráky.  Hostujícího lodivoda navíc určitě potěšil zlepšený zdravotní stav záložníka Šustra, nad jehož pochroumaným kotníkem dosud visel velký otazník. Naproti tomu vážnější problém s kolenem od posledního duelu s Uh. Brodem vystavil na neurčitou dobu stopku pro útočníka Náplavu.

Domácí vstoupili do zápasu bez bázně, ovšem už v 6´do jejich otevřené obrany prodloužil Šustr hlavou míč do běhu našplápnutému Konrádovi, na jehož střílený centr si u zadní tyče počkal D. Klvaňa a poslal favorita do vedení - 0 : 1! Během nastávajících deseti minut byl pronikající Šustr dvakrát za sebou faulován ve vápně, penalta se však nekopala ani v jednom případě. Ve 20´ Boršičané rozehráli trestný kop, z něhož  Kuzma z hranice 15 metrů přesně zamířil do šibenice, zkušený domácí gólman Ondřej mu však skvělou robinzonádou gólovou radost pokazil. O tři minuty později si na Kuzmův rohový kop čahoun Brázdil nemusel ani naskakovat, aby jej pohodlně nasměroval za Ondřejova záda, bohužel však jen do tyče. Ve 33´ vybojoval Brázdil v hlavičkovém souboji balón pro unikajícího D. Klvaňu, který se z levé strany prodral do vápna, aby svému dvornímu nahrávači Konrádovi předchozí gólovou asistenci oplatil – 0 : 2! Za další tři minuty připravil fotbalovou lahůdku všem přítomným a moknoucím v ochozech exligový Vít Valenta, který po Hromadově šikovném přiklepnutí z dobrých 25 metrů míč šajtlí napálil přímo do vinklu – 0 : 3! Pět minut před přestávkou si domácí obrana dost lehkovážnou rozehrávkou zkomplikovala život a forčekující D. Klvaňa sebral jednomu z nich míč, který pak skvěle hrající Konrád po rychlém vniknutí do vápna po zemi přesně umístil k levé tyči – 0 : 4! V závěru první půle musel trávník opustit zraněný T. Klvaňa a jeho místo ve stoperské dvojici zaujal Vaľko. Těsně před přestávkou pak mohli po zaváhání obrany skórovat i Nedakoničtí, ale jejich kanonýr Klečka sám před Remešem na boršického gólmana nevyzrál.

Příi nástupu do druhé půle došlo k dalším změnám v sestavách, což se na plynulosti a přesnosti kombinací zpočátku projevilo spíše negativně. Domácím borcům se pak párkrát podařilo dostat boršickou defenzívu i do problémů a jejich snaha byla v 54´ korunována čestným gólem, jenž mladý záložník Mařák dosáhl po odvážném sólovém průniku středem obrany – 1 : 4! Boršičané však záhy odpověděli dalším gólem, jenž pro jeho autora D. Klvaňu na úkor svých ještě nedávných spoluhráčů vybojoval a připravil technicky vybavený Vlk – 1 : 5! Přesně po hodině hry využil  Konrád zmatků na hranici velkého vápna a před číhajícím D. Klvaňou rázem zívala pouze sedmimetrová klec s osamoceným gólmanem – 1 : 6! Po téměř dvouleté pauze se pak v 65´ konečně odhodlal vyzkoušet pevnost svého operovaného kolena obránce Petr Dufek, jenž se na pravém kraji obrany prostřídal s Lukášem Malým. V 76´ domácí brankář Ondřej evidentně podcenil důraz mladého Brázdila, který ho v kuriózní přetlačované uvnitř vápna mazácky obral o míč, jenž pak z úhlu pohodlně dopravil do opuštěné brány – 1 : 7! Gólový účet pak v 81´ uzavřel opět D. Klvaňa, jenž zblízka snadno dorazil do sítě míč, který předtím decimovaný brankář Nedakonic po Brázdilově hlavičce neudržel – 1 : 8! Utkání tak skončilo očekávaným výsledkem, který oppovídá rozdílu dvou tříd mezi oběma týmy. Mnohem důležitější než tento výsledek teď bude, jak dokáží hráči zužitkovat dlouhou a náročnou přípravu v nastávajících mistrovských zápasech. O tom se můžete přesvědčit už tuto neděli, kdy domácí Boršice hostí aktuálně třetí tým krajského přeboru FK Vigantice. JH