Branky:   35´ Martin Zalubil – 53´ M. Dufek, 61´ Konrád z pen., 81´ A. Brzica

Rozhodčí:  Mgr. Mejzlík – Veselovský, Krajča

Diváci:  200

Rohy:   9 : 10

Sestava Hluku:  Fojtík – Miroš, O. Machala, Hlaváček, J. Machala – Říha, J. Dufka, Z. Botek, Minařík – A. Machala, Martin Zalubil. Trenér Libor Soldán.

Sestava Boršic:  Remeš – Vojtěšek, Kopčil, L. Čtvrtníček – Zach – A. Brzica, M. Dufek, Kuzma (72´ O. Vlček), Hromada – Činčala (90´ Pavel Náplava), Konrád. Trenér Pavel Šimeček.

Postavení obou  rivalů před prvním „okresním“ derby v krajském přeboru by před měsícem tipoval jen málokdo, neboť hubený zisk pouhých tří bodů zařadil svěřence staronového trenéra Hluku Libora Soldána až na předposlední příčku tabulky a naopak nováčkovi z Boršic by i pouhá remíza pod Hluckou tvrzí stačila k návratu do čela. Na Dolňácko odcestovali Boršičané bez nemocného  Martince, ale  naopak už s Hromadou po návratu z dovolené. Ušetřen však i nadále zůstal Petr Dufek, jehož koleno stále není fit. Ani skvělý Vlčkův  poločas z předchozího domácího duelu neobměkčilo trenéra Šimečka, aby ho vrátil do základu. Ztráty však sčítali i v domácích řadách. Zejména absence stopera Michala Zalubila a útočníka Dohnala, jenž po roce opět vyrazil hledat štěstí za velkou louži, musely být znát.

Fotbal na nepříliš kvalitním trávníku lemovaném nevábným škvárovým oválem zpočátku nudil. Teprve ve 13´ našel Činčala centrem z pravé strany M. Dufka, ten však hlavou z deseti metrů branku minul tak o pět. O tři minuty později zazmatkoval J. Machala s gólmanem Fojtíkem, jenž se po dvou kolech vrátil mezi tyče místo hostujícího dorostence Motyčky ze Slovácka a Konrád pohotově před brankou našel volného Činčalu. Autor středečního hattricku však trochu zaváhal a stoper Hlaváček jej o tutovku skluzem obral. Až v 21´se poprvé k Remešovi na dostřel dostali i domácí, hlucký kanonýr Martin Zalubil se však teprve zastřeloval. Ve 29´po standardce z hloubi pole Činčala prudkou hlavičkou hbitého Fojtíka pouze vystrašil, neboť kvůli útočnému faulu sudí akci zastavil. Deset minut před přestávkou se v úmorném vedru téměř všichni už viděli v příjemném chládku šaten, když zčistajasna před boršickou brankou udeřilo. Gólman Remeš (nikoli poprvé v této sezóně) nezvládl  banální akci ve vlastní šestnáctce, kdy při vyběhnutí neudržel lehký míč, jenž dobíhající A. Machala naservíroval Martinu Zalubilovi, na kterého najednou zívala prázdná klec – 1 : 0! Kuriózní gól však  Boršičany nepoložil a sérií několika rohů dali jasně najevo, že  zdaleka ještě není rozhodnuto….

A naštěstí pro ně nebylo! Domácí sice mohli v 50´ těsné vedení zvýšit, Říha však v dobré pozici levačkou přestřelil. Za chvíli se naopak poprvé radovali hosté. V závaru v malém vápně hbitému Fojtíkovi míč rovněž odskočil až k volnému M. Dufkovi, tomu však první rána nesedla. K odraženému míči měl nejblíž A. Brzica, ten jej vrátil před branku, kde se M. Dufek napodruhé a hlavou už nemýlil – 1 : 1! Boršičanů byl najednou plné hřiště… Už o pět minut později Fojtíkovi pořádně vyprášil rukavice Konrád, mířil však doprostřed a připraveného gólmana nepropálil. Přesně po hodině hry byl ve vápně při pokusu o kličku Hlaváčkem faulovaný Činčala a přesný arbitr Mejzlík z Luhačovic nezaváhal. Nařízenou penaltu Konrád chladnokrevně poslal po zemi do odkrytého rohu – 1 : 2! Domácí začali hrát vabank a sérií nebezpečných rohových kopů zle zatápěli před boršickou brankou, v těchto chvílích však Remeš a Kopčilem dirigovaná obrana obstála. V 68´při zelenožlutých stáli i všichni svatí, když koník Z. Botka jen o centimetry branku minul. Sílící domácí tlak však v 81´definitivně zlomil třetí gól v hlucké síti, který po Činčalou založeném brejku a spolupráci s Konrádem a O. Vlčkem svým premiérovým gólem zařídil A. Brzica – 1 : 3! Za další dvě minuty se mohlo skóre měnit znovu, ale pokusu atakovaného O. Vlčka z pěti kroků scházela větší razance a Fojtík ji u tyče lapil. V předposlední minutě navíc pozičně dobře postavený Hlaváček zamezil dalšímu přečíslení Konráda s Činčalou. Páté vítězství Boršic z šesti dosavadních utkání bylo nakonec zasloužené, ale i šťastné. Na druhé straně se stále můžeme těšit i na zápasy, kdy v boršickém týmu odvede vyšší standard kompletní jedenáctka. JH