TJ Slovan Bzenec – SK Boršice 4 : 1 (3 : 0)

3. kolo ZT v Dubňanech, neděle 9. února 2014 od 13,00 hod.

Branky:  19 ´Šmahaj, 28´ Vybíral, 37´ Kasala, 90´Zůbek – 65´Šustr

Rozhodčí:   Kočiš

Sestava Bzence:  Maňák – M. Dulovec, Vybíral, Hrotek, Lejsal (46´Říha) – Radmil (46´Bukvald), Škodík, Šmahaj, Zůbek – Kasala (46´Šífel), Březina. Trenér Libor Škodík.

Sestava Boršic:  Remeš – T. Klvaňa, M. Dufek, Hromada – Vlk, A. Brzica (65´ Březina)  Valenta, Konrád, Šustr – D. Klvaňa, Brázdil (73´ A. Brzica).  Trenér Pavel Šimeček.

Na rozdíl od předchozích dvou duelů, v nichž fotbalisty potrápil nejdříve tuhý mráz a po něm silný vítr, turnajový zápas dvou týmů z KP pro změnu provázel déšť. Boršičané opět v někompletním složení začali aktivně a už po pěti minutách mohli jít do vedení, ale D. Klvaňa z pár metrů napálil jen břevno, od něhož míč dopadl těsně před brankovou čáru. Postupně otěže hry převzali svěřenci trenéra Libora Škodíka a jejich zvýšené úsilí bylo v 19´ zaslouženě odměněno úvodním gólem exligového Šmahaje, na jehož prudkou přízemní ránu k tyči z 18 metrů boršický gólman Remeš nedosáhl – 1 : 0! Další exligista, ovšem v žlutém boršické dresu Vít Valenta mohl o pár minut později vyrovnat, ale z tresného kopu zamířil půl metru vedle levé tyče. Z dalšího gólu se tak opět radovali černobílí, když nepokrytý stoper Vybíral hlavou po rohovém kopu s přehledem umístil míč do Remešova protisměru – 2 : 0! Mužstvo Bzence v této fázi utkání naprosto dominovalo a rozklížená defenzíva Boršic jen s vypětím odolávala jeho náporu. Logickým vyústěním jeho výrazné převahy tak byl ještě do přestávky třetí gól v boršické síti, kterým kanonýr Kasala potrestal další nedůslednost Boršičanů uvnitř velkého vápna.

Po obrátce se jediný reprezentant Zlínska na turnaji přece jen částečně vzchopil k odporu a po prostřídání soupeře se alespoň opticky hra vyrovnala. Když se v 65´ po jednom z vydařených brejků, na jehož začátku byla Vlkova přesná útočná přihrávka Valentovi, podařilo Šustrovi z úhlu snížit na 3 : 1, byli dokonce Boršičané více u míče a vzhledem k dosavadnímu průběhu nečekaně ovládli zejména střed pole. Škoda, že některé jejich slibné kombinační akce nedokázali dotáhnout ke gólu. Největší příležitost přitom promarnil T. Klvaňa v 73´, ale výborného Maňáka nedokázal zblízka překonat ani nadvakrát. Gólovou tečku poučného zápasu tak udělal v samém závěru šikovný Zůbek, který v šestnáctce Boršic neuvěřitelně snadno o míč obral Hromadu a stanovil konečný výsledek na 4 : 1! Boršičané tak poprvé po 3 letech prohráli utkání s týmem z Hodonínska… JH

Další zápasy 3. a 4. kola ZT v Dubňanech:   Hodonín – Milotice 6 : 0, Krumvíř – Vacenovice 4 : 0, Krumvíř – Milotice 6 : 2.