TJ Sokol Kněžpole – SK Boršice 1:1 (0:1)

Hlavní rozhodčí:  Radim Doležal (Uh. Hradiště-Mařatice)
Rohy:  8 : 4
ŽK:   66´ Lipčík – 64´ Hromada

Sestava Kněžpole:  Křivánek – T. Klvaňa, Uhlíř, Fišer, V. Remeš (46´ Horký) – Haša – D. Klvaňa, Staroba, Šustr – Lipčík, Kozelek (46´ Biháry). Trenér Ladislav Soviš.

Sestava Boršic:  Remeš – Zach (75´ Martinec), Vašek, Martinec (46´ Hromada) – Kopčil – F. Brzica (80´ A. Brzica), Mikulčík, A. Brzica (46´ Vlček), Konrád – M. Dufek, Činčala (68´ P. Dufek). Trenér Pavel Šimeček.

Na kunovické umělce se Boršice střetly s dalším soupeřem z I. A třídy, momentálně druhou Kněžpolí. Úroveň duelu negativně ovlivnil silný severozápadní vítr, který oběma týmům komplikoval zejména rozehrávku a bránil plynulejší kombinaci. Oba trenéři postrádali nejzkušenější hráče, kněžpolský Soviš se pro zbytek sezóny musí obejít bez 45letého Hlahůlka, jenž vyslyšel vábivé volání ambiciózního Vlčnova do okresního přeboru, na opačné straně se boršickému Šimečkovi omluvil letos 40letý špílmachr Kuzma. Naopak nejen jeho určitě potěšil návrat obránce Ondřeje Vaška, jenž bude v Boršicích hostovat ze Slovácka.

Hned v úvodu zahrozil odvážnou individuální akcí D. Klvaňa, Remeš ale jeho pokus včasným vyběhnutím zmařil, stejně jako následnou Lipčíkovu dorážku. Boršičtí se však brzy zformovali a jejich útočnou snahu na konci úvodní desetiminutovky zúročil krásným gólem přímo z voleje Václav Činčala, jenž využil Křivánkova podběhutí Konrádova centru od  rohového praporku – 0 : 1! Kněžpolští kontrovali ve 14´ rychlým brejkem, který však Remeš bravurním zákrokem s pomocí Zacha i trošky štěstí zlikvidoval. O minutu později se na druhé straně v gólové pozici ocitl Mikulčík, kromě Křivánka však přeloboval i jeho branku. Ve 25´ vyslal táhlou střelu směrem k Remešovi bývalý napajedelský plejer Haša a boršický gólman musel na zem, aby jeho povedenou ránu vytlačil na roh. Ve 29´ stálo štěstí i při Křivánkovi, když překvapený A. Brzica nedokázal míč dotlačit za jeho záda ani z jednoho kroku. Ve 32´ se další vydařenou útočnou akcí opět blýskl D. Klvaňa, pozorný Remeš však jeho střelu, byť nadvakrát a znovu až v pádu přece jen zkrotil. Za další tři minuty se větru v zádech pokusil využít Kopčil, jenž však po jedné z mála vydařených kombinací s Konrádem a bratry Brzicovými zamířil metr od levé tyče. Dvě minuty před obrátkou se ze skrumáže pokusil hlavou umístit míč k tyči i obránce Vašek, Křivánek ale jeho úmysl a těsně před dotírajícím M. Dufkem vystihl. V posledních sekundách první půle mohl těsné vedení favorita pojistit Činčala, ale Mikulčíkův rohový kop hlavou nasměroval kousek od odkrytého vinklu do ochranné sítě.

Druhý poločas opět otevřel autor jediného boršického gólu Činčala, jeho střelu z nacvičeného signálu po autovém vhazování však Křivánek s potížemi ustál. V 50´ plíce beka Fišera řádně provětral hbitý Konrád, kromě housliček však z úniku nic nevytěžil a skončil v zámezí. V 60´ zbytečně zvedl hladinu adrenalinu zejména v táboře soupeře mladý Zach, jenž po laciné ztrátě míče přímo pod tribunkou ostře zajel do Lipčíka. Krátce poté zaujalo povedené pronikání kněžpolskou obranou v podání Vlčka, zakončení mu však nevyšlo podle představ. V 65´ ocenil hlavní sudí Hromadův důrazný náskok na soupeře první žlutou kartou, dlouze avízovaný trestný kop pak exligový Uhlíř poslal jen do náruče připraveného Remeše. V 66´ si také hodně naštvaný Lipčík vysloužil žlutou kartu za oplácení a utkání po několika střídáních na obou stranách ubralo na kvalitě o další stupeň. V 70´ se ve druhé půli aktivnější Kněžpole dočkala vyrovnání Václavem Uhlířem, jenž si po Remešově uklouznutí na Šustrův přetažený rohový kop zprava naskočil nejvýš a hlavou usměrnil míč přesně do růžku – 1 : 1! V 83´ mohli jít Kněžpolští dokonce do vedení, ale Uhlíř svůj další trestný kop z hranice šestnáctky zakroutil půl metru nad břevno. Naproti tomu čtyři minuty před koncem zazdil slibně se rozvíjející boršickou akci zkušený Kopčil, jenž v přečíslení evidentně přehlédl zcela volného Mikulčíka. Vzápětí Konrád připravil tutovku i M. Dufkovi, ten však stíněný spoluhráčem A. Brzicou z malého vápna hlavou Křivánka nepropálil. A tak předposlední přípravák skončil po zásluze remízou.

Generálku na blížící se mistrovskou sezónu sehrají Boršice v sobotu 17. března 2012 od 15 hod. v Bzenci proti aktuálně třetímu celku Jihomoravského krajského přeboru.   JH