TJ Valašské Meziříčí B – SK Boršice 2:2 (0:2)

Branky:   56´Badošek, 70´Kundrát – 17´F. Brzica, 21´Činčala

Diváci:  60

Rohy:  7 : 4

Sestava Boršic:  Remeš – Martinec, Kopčil, Vojtěšek – Zach – A. Brzica, M. Dufek, Vlček, Konrád – F. Brzica, Činčala (73´P. Dufek). Trenér Pavel Šimeček.

Sestava Val. Meziříčí B:  Štěpán – Sekyra (70´Václavík), Polák, Škorňa, Navrátil – Soukup (25´M. Sovák), Gromus, P. Sovák, Kundrát – Badošek (84´Orság), Ondruch. Trenér Daniel Šulák.

Duel nováčků poznamenal silný vítr, který se údolím při soutoku Rožnovské a Vsetínské Bečvy v jinak slunečném nedělním odpoledni proháněl před blížící se frontou. V rozlehlém areálu fotbalového stadiónu se širokým tartanovým oválem navíc foukalo intenzivněji, než jinde. Divizní áčko reprezentujuící skoro třicetitisícové město ve stejné době hrálo v Kravařích, a tak domácí trenér Šulák s jeho pomocí počítat nemohl a naopak o dvě opory přišel. Ani Boršičané však nepřijeli kompletní. Ke Kuzmovi, laborujícímu se zády a v posledním utkání zle postiženému L. Čtvrtníčkovi totiž v týdnu přibyl i nemocný Hromada. Ještě, že se alespoň Martincův kotník dal do kupy a mladík ze Slovácka už po dvou absencích mohl nastoupit.

Zpočátku se oba celky jakoby ohledávaly a více než protivníkovi věnovaly pozornost záludnostem větrných poryvů. Hosté s větrem v zádech se nikam nehrnuli a domácí Benfiku drželi v šachu daleko od Remešovy svatyně.  V 7´se však v dobré palebné pozici ocitl hroťák Ondruch, levačkou z pár kroků ale branku minul. Hosté kontrovali ve 12´, kdy Kopčil dlouhým nákopem za obranu poslal do úniku A. Brzicu, ten ale míč nezpracoval. Po chvíli A. Brzica nezvládl ani přihrávku na zapomenutého Činčalu, jenž si už lajnoval cestu rozhozenou domácí obranou. Vzápětí pak podobně slibný brejk pokazil i Vlček. V 17´ však domácí obrana zaváhala při dvou kolmicích Vlčka se Zachem, nabíhající F. Brzica se uvnitř vápna elegantně otočil kolem stopera Polácha a povedeným šourákem podél vybíhajícího gólmana Štěpána zčistajasna poslal hosty do vedení – 0 : 1! Domácí mohli srovnat už po třech minutách, ale Kundrátovi tvrdá rána z úhlu nesedla. V 21´unikl po levé straně Konrád a nacentroval do vápna. Obranou odvrácený míč poté Činčala z 15 metrů placírkou pohotově umístil do odkrytého místa u zadní tyče – 0 : 2! Když se o pár minut později po zaváhání 37letého Navrátila z pravé strany sám před gólmana protlačil M. Dufek, kdekdo z boršické enklávy už zvedal ruce nad hlavu. Prvotřídní kanonýr však nezvolil ideální řešení a levačkou pouze nastřelil hrudník dobře postaveného Štěpána u bližší tyče. Škoda, mohlo být vymalováno! Poté se po delší době připomněli i domácí, střídající špílmachr M. Sovák však ve 27´při svém střeleckému pokusu Remeše nezaskočil. Hostující gólman vzápětí přesným výkopem našel našlápnutého Konráda, u jeho centrovaného míče byl ale stoper Škorňa dřív, než dobíhající M. Dufek. Ve 33´ stále více se osmělující hráči v bílém řádně zatopili v šestnáctce Boršic a lobem překonaného Remeše musel u tyče obětavě zaskočit až levý bek Vojtěšek. Bylo přitom štěstím, že jeho nepříjemný kontakt s brankovou konstrukcí neskončil úrazem. Hosté vzápětí ustáli i další dvě ošemetné situace, při níž se nebezpečný Ondruch nejdříve ukopl a po něm oblouček z hlavy jednoho z domácích hráčů Remeš s vypětím vytěsnil na břevno. Ve 41´ Vlček přesnou uličkou do běhu vyslal F. Brzicu, ten ale souboj s vybíhajícím brankářem vzdal předem.

Po změně stran bylo klíčovou otázkou, zda hosté udrží dvoubrankové vedení i proti větru. Domácí začali očekávaným náporem a hned ve 47´se jedovatou přízemní střelou z hranice velkého vápna prezentoval Kundrát. Boršičané pak měli velký problém dostat vůbec balón na polovinu soupeře a tam jej  podržet. Narůstající tlak Valmezu v 56´ vyústil v kontaktní branku, kterou po Kopčilově  nadzvednutí prudkého centru na hranici šestnáctky zaznamenal s přispěním Vojtěška průbojný Badošek, jenž se nejlíp zorientoval před vybíhajícím Remešem  – 1 : 2! Domácí pak na dlouhé minuty sevřeli hosty do kleští, přesto v 67´mohli inkasovat potřetí, ovšem po kombinaci Činčaly s M. Dufkem směřovala Konrádova jinak povedená rána z 15 metrů jen doprostřed brány a Štěpán ji stačil vyrazit. Naopak v 70´po dlouhém autovém vhazování boršická obrana odvrátila míč jen na kousek za vápno, z něhož pak napřáhl Kundrát a málem protrhl síť – 2 : 2! Už o minutu později si na přihrávku F. Brzici zprava do vápna naběhl rychlonohý Konrád a v gólové pozici byl evidentně faulován. V čase, kdy se patrně měla kopat penalta proti domácím, se pak zlobili i Valaši, kteří reklamovali důraznější zákrok jednoho z boršických obránců, rovněž uvnitř vápna…. V 77´umožnil na půli lelkující F. Brzica urostlému stoperovi Škorňovi nabrat dynamiku rozjetého tanku, ten ale po průniku do vápna nezamířil přesně. V 79´ si Vlček popudil domácí fanoušky zbytečným škrnutím o vybíhajícího gólmana a právem uviděl žlutou. Hosté se pak ještě pokusili získat zpátky ukradené body, ale skákající Konrád na centr M. Dufka nedosáhl a v samém závěru Zach po Konrádově narážečce z úhlu jen potvrdil, že útočení v popisu práce nemá. Sudí Březáček pak utkání odpískal přesně po 90 minutách a (dost necitlivě) zastavil poslední nadějnou akci Boršic ještě před jejím zakončením. S dělbou po bodu tak nakonec spokojen nebyl nikdo. Domácí měli ve druhém poločase převahu a po větru sahali i po výhře, hosté naopak o dvougólový náskok i vidinu vítězství po přestávce po rozpačitém výkonu přišli. JH