TJ VIGANTICE – SK BORŠICE    2 : 1    (2 : 1)
Branky:    18´Mičkal, 29´Náměstek z pen. – 36´ Konrád
Rozhodčí:  Mejzlík (Luhačovice) – Štěpánek (Kyjov), Poláček (Rudice)
Delegát KFS Zlín:     nikdo
Diváci:   150

Sestava Vigantic:   Slovák – Ondřej, Kučera, Bolcek, Mohyla – Kožušník, Zetocha, Štreit, Gálik – Mičkal, Náměstek. Střídali:  Matůš, Vokáč. Trenér Radek Malina.

Sestava Boršic:   Remeš – Mušálek, Vašek, Martinec – Hromada, Mikulčík, Kopčil, Vlček, Šustr  – M. Dufek, Konrád. Střídali: Kuzma a A. Brzica. Trenér Pavel Šimeček.

Vigantice už na jaře prokázaly výkonnostní vzestup, který po letním vyztužení hráčského kádru o exligového odchovance Radima Kučery nabyly ještě výraznější podoby. Boršice však chtěly navázat na jarní, byť šťastnou, ale  zaslouženou výhru na hřišti tohoto ambiciózního soupeře a hodlaly také potvrdit úvodní tři body z domácí podzimní premiéry. Na Valachy však pro zranění vůbec neodcestoval zkušený Činčala a jen mezi diváky se do ochozů  vmísil další z marodů T. Klvaňa.

Oba týmy do zápasu vstoupily ve velkém stylu. Kvalitní úvodní dvaceminutovku však efektivněji využili domácí borci v blankytněmodrých dresech, když útočník Mičkal v 18´ z blízka dorazil odražený míč – 1 : 0! Na hostující kopačky se naopak nalepila smůla, když Mikulčíkův pokus jen orazítkoval spojnici břevna a tyče a ke gólu nedotáhl své dva slibné pokusy o únik ani Konrád. Když ve 28´ jindy precizní sudí Mejzlík posoudil bezvýznamnou přetlačovanou boršického beka Mušálka s matadorem Kučerou v rohu velkého vápna penaltou, divili se nejemom hosté, překvapeni přísným verdiktem arbitra, ale i kdekdo z domácích příznivců ….. Nicméně vigantický Náměstek z pokutového kopu nezaváhal a s přehledem poslal Malinovy „boys“ do vedení už o dva góly – 2 : 0! Zaskočení hosté se však z šoku brzy oklepali a zaveleli na zteč a ještě do poločasové přestávky se jim Konrádovou hlavičkou podařilo jít do kontaktu - 2 : 1!

Druhá půle však ze strany Jihomoravanů už vyzněla rozpačitě. Jejich platonická převaha narážela ve středu pole na tuhý odpor odhodlaného soupeře, který těsné vedení často bránil i za cenu žlutokaretních faulů, které však už v zárodku mařily slibně se rozvíjející akce Boršic. Do vyložené brankové příležitosti se tak hosté fakticky nedostali, několik naivně zahraných rohových a trestných kopů pak bez užitku skončily v rukou jistého gólmana Slováka nebo vyšuměly do ztracena z důvodu špatné součinnosti jejich exekutorů. Do otevřené boršické obrany naopak několikrát nebezpečně pronikla domácí útočná tykadla a zejména průbojný Štreit byl pro Remeše až do konce zápasu trvalou hrozbou. Viganťané nakonec cenné vítězství ubojovali a připsali si na své konto výhru i ve druhém domácím utkání za sebou. K idealizovanému scénáři z letošního května, kdy se z výhry naopak radovali hosté po Kuzmově parádní trefě v poslední minutě, měli Boršičané tentokrát pořádně daleko….