«

»

Dub 09 2013

Print this Příspěvek

V Uherském Brodě regionální derby o první místo!

19. kolo KP  mužů svede proti sobě dva týmy ze samého čela tabulky, v němž aktuálně druhý Uherský Brod na umělce svého stadiónku Lapač hostí boršického podzimního půlmistra. V krajském přeboru přitom navíc půjde o jediné přímé měření sil dvou zástupců Uherskohradišťska v této soutěži. Zatímco mužstvo exligového trenéra Františka Ondrůška už má na jaře dva duely za sebou, v nichž  nejdříve prohrálo v Luhačovicích 0 : 3 a poté doma porazilo poslední Vsetín 3 : 1, Boršičané na jaře ještě nehráli. Vzhledem k tomu, že po podzimu druhá Bystřice p. Host. jako  nejvážnější aspirant na postup do divize zatím stejně jako Boršičtí ještě nehrála, Brozané je v tabulce zásluhou tří získaných jarních bodů přeskočili.

Tým boršického lodivoda Pavla Šimečka se tak v Uherském Brodě snad konečně dočká své letošní už 3x odložené premiéry. Otázkou však je, jak se jeho svěřenci vyrovnají s téměř o měsíc prodlouženým přípravným obdobím, v jehož průběhu navíc vyšli i  ze zápasového rytmu. Na druhou stranu někteří hráči ve vynucené přestávce získali čas na doléčení šrámů a bolístek.

V každém případě je velká škoda, že vzhledem k rozmarům počasí se tak atraktivní zápas s největší pravděpodobností odehraje na umělé trávě, která nikdy nemůže nahradit přirozené parametry přírodního trávníku. Na hřišti U Olšavy, které je ve vlastnictví místního Orla, však brodší fotbalisté pouze hostují a negativní důsledky vrtošivého počasí na tamní hrací plochu má ČSK zřejmě jen malou možnost ovlivnit.

Utkání na uherskobrodském Lapači má výkop v sobotu 13. dubna 2013 v 16,00 hod. a nominaci na něj od KR Zl KFS obdžela trojice valašských rozhodčích ve složení:  Karel Mičkal z Vidče, ing. Karel Chlevištan ze Stříteže n. Bečvou a René Stodůlka z Choryně.  JH

 

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/v-sobotu-regionalni-derby-o-prvni-misto/