«

»

Srp 14 2012

Print this Příspěvek

Ve Viganticích proti Radimu Kučerovi a spol.

Parádní podívanou skýtá sobotní duel 2. kola krajského přeboru mužů mezi domácími Viganticemi a loňským vicemistrem  z Boršic. Oba týmy do nového soutěžního ročníku vstoupily správnou nohou, když své soupeře shodně  domů vyprovodily se třemi inkasovanými góly na kontě.  Vigantická „Modrá hvězda“ zejména zásluhou své čerstvé posily, 38-letého rodáka Radima Kučery, jenž svá nejlepší fotbalová léta obětoval prvoligové Olomouci a pět sezón strávil i v bundesligové Arminii Bielefeld, si s nebývale houževnatými Kateřinicemi poradila až po tuhém boji.  Podobně i Boršičané se ke stejnému výsledku proti omlazenému Vsetínu propracovali až zlepšeným výkonem ve druhém poločase a hlavně zásluhou střelecky disponovaného Martina Dufka.

V loňském ročníku se z vítězství v obou případech radoval tým z jihu Moravy. Doma Vigantice porazil 4 : 1 a v jarní, mnohem vyrovnanější odvetě, zařídil jeho šťastnou výhru 1 : 0 výstavním kouskem veterán Jan Kuzma, jenž jako jediný dokázal v 90´ překonat skvělého domácího gólmana Slováka. Svěřenci mladého trenéra Radka Maliny, který jako brankář před 15 lety nějakou dobu působil i v druholigovém FC Synot Staré Město, tak mají jistě o motivaci postaráno. Ani Boršičané však na Valašsko nepojedou jen za krásami Beskyd či Javorníků a s nějakým bodem do kufru by určitě také nepohrdli.

Atraktivní utkání na útulném stadiónku ve Viganticích, jenž se pyšní i jedním z nejkvalitnějších trávníků v soutěži, začíná v sobotu 18. srpna 2012 v 16,30 hod. Na zápas byla KR KFS Zlín delegována trojice rozhodčích ve složení Mgr. Tomáš Mejzlík z Luhačovic, Martin Štěpánek z Kyjova a David Poláček z Rudic, dohled z pozice delegáta svazu bude zajištěn Josefem Holčákem z Velkých Karlovic.

Další program 2. kola KP mužů:

Kateřinice – Holešov, Slušovice – Vlachovice, Chropyně – Provodov, Luhačovice – Vel. Karlovice, Vsetín – Bystřice p. Host. (vše v sobotu od 16,30 hod. ),  1. Valašský FC – Uh. Brod (neděle od 16,30 hod.)

Jaroslav Hastík

Permanent link to this article: http://www.skborsice.cz/clanky/ve-viganticich-proti-radimu-kucerovi-a-spol/